relaxace s pocitem Domova pro vaši rekreaci Uprostřed přírody Krušných hor
deutsch english português
PŘÍSTUP K WIFI OBČERSTVENÍ, POHOŠTĚNÍ PARKOVÁNÍ POSILOVNA KOUTEK PRO DĚTI
Kovářská, Nádražní ul. čp. 555
724 347 887, 377 378 428

pensionsvatypavel@seznam.cz


Na kola

Na kola

Kovářská

Obec Kovářská leží na hřbetech Krušných hor v protáhlém údolí Černého potoka mezi vrchy Špičák, Kamenný a Přísečnickou horou.

První zmínky o obci pocházejí z období středověku, kdy byla regionálním centrem těžby kovů a jejich zpracování. V roce 1883 obec získala svůj vlastní emblém se symbolem vypalovací vápenné věže uprostřed. Obyvatelstvo této oblasti bylo převážně německé, proto si obec dlouho podržela svůj původní název Schmiedeberg. Až od roku 1947 má obec svůj český název Kovářská.

Původnímu středu obce dominuje barokní kostel sv. Michaela, postavený v letech 1709 - 1710. Před kostelem stojí barokní Mariánský sloup z roku 1706. Za obcí, ve směru na Černý potok se nachází kaple sv. Marka a za nádražím v Kovářské zbytky staré vápenky postavené v padesátých letech 19. století. V obci je Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím, které připomíná události z 11. září 1944.

Nyní je Kovářská především střediskem rekreace a zimních sportů. Během léta můžete v okolí využít mnoho turistických tras a cykloturistických tras, které jsou napojeny na obdobné trasy na německé straně hranice, při užití hraničních přechodů pro pěší (Vejprty-Bärenstein, Černý Potok-Johstadt a Loučná-Oberwiesenthal). V okolí se nalézají četná rašeliniště a přírodní rezervace Červené blato.

Cyklotrasa

Z Klášterce nad Ohří do Jöhstadt a zpět Klášterec nad Ohří - Měděnec - Horní Halže - Kovářská - Černý potok - Jöhstadt - Schmalzgrube - Kryštofovy Hamry - vodní nádrž Přísečnice - Rusová - Krčma - Hradiště - Klášterec nad Ohří (celkem 57,0km)

Okolí, příroda Okolí, příroda Okolí, příroda Okolí, příroda Okolí, příroda Okolí, příroda

Po kliknutí na "Zobrazit na Mapy.cz" jsou k vidění cyklotrasy a turistické stezky.